Mohu i z vlastní zkušenosti z minulosti potvrdit, že pracovat takzvaně nebo i doslova u lopaty nebývá žádný med. Jistě, člověk tu má čistou hlavu, a když odchází po směně z práce, může hned všechno pustit z hlavy, ale to je možná ta jediná přednost, kterou manuální práce před tou duševní má.
Vezměte si třeba zaměstnance, kteří musí něco přenášet z místa na místo. Jistě, někdy s tím nemusí být ani sebemenší potíže, jenže jsou i situace, kdy je tomu docela jinak. Představte si lidi, na které by čekaly objemné a těžké předměty, které by bylo potřeba přemístit o pár desítek nebo třeba i stovek metrů. Člověk nebo třeba i více lidí by popadlo něco takového, zvedlo to a poponášelo, a dávalo by jim to jistě nejednou hodně zabrat. Zaměstnanci, kteří by to museli dělat, by byli často vyčerpaní, měli by problémy se zády, namoženými svaly atd, a to už si ani nepředstavujme, kolikrát by došlo k úrazům, kdyby lidem taková věc vyklouzla a spadla třeba na nohu.
A aby se negativním dopadům přemísťování lecčeho zabránilo, existují dopravníky, s jejichž pomocí se dá ledacos přesouvat z místa na místo daleko snáze. Člověk to dotyčné jednoduše položí na dopravník a díky tomuto se dá pracovat daleko snáze, rychleji a bezpečněji.
A protože se musí podobně přesouvat leccos, nejenom dejme tomu uhlí házené lopatou na pás, jak jsem to kdysi sám zakoušel, je jasné, že jsou i dopravníky různé. Pro různé účely se musí přizpůsobovat, a proto tu máme třeba i pásové dopravníky, i vibrační dopravníky, i jiné alternativy přizpůsobené konkrétním potřebám.
A pokud si je potřebujeme pořídit? Pak je dobře, když se obrátíme na někoho, kdo nám z nich dá vybrat, případně kdo zprostředkuje i jiné varianty, a to i s dalšími zařízeními, jež tu mohou přijít vhod. Protože už není dávno nutné a vlastně ani žádoucí, abychom se tahali s kdečím sem a tam, když nám s tím může pomoci technika.