Vymknuté kotníky – pokud svěříte stěhování bytu v Praze profesionálům, pravděpodobně se tomuto úrazu vyhnete. Vymknutý kotník hrozí hlavně tam, kde přenášíte těžká břemena, nevidíte pod sebe, pod vámi je nepřehledný terén a vy špatně došlápnete.
Nebezpečná vnitřní zranění – k těm může dojít při pádu na schodech a jiných pádech, např. při pádu ze židle nebo ze štaflí, když kupříkladu vyprošťujete věci ze skříně. Opatrujte se a buďte na sebe opatrní, vnitřní zranění jsou velmi nebezpečná a každé vnitřní krvácení vyžaduje hospitalizaci. Dejte pozor na podkluzující koberce a klouzavou obuv. Po štafličkách se pohybujte naboso, v bosých nohách máte větší cit, než v obuvi.
Zlomenina palce na chodidle – chodidla při stěhování mohou trpět vaší nepozorností i přepracováním, např. když vám na nohu spadne nábytek nebo těžká krabice, může to vést až ke zlomenině kůstek prstů a nártu. Tato zranění jsou velmi bolestivá a dlouho se hojí a velmi dlouho probíhá i samotná rekonvalescence.
Otřesy mozku – při demontáži nábytku vám může na hlavu upadnout horní deska skříně, anebo se na vás vyvalí jiná nezajištěná část nábytku, pokud si nedáte pozor, a způsobí vám další zranění. Mimochodem, víte, že stěhováci mají v náplni práce i rozmontování a sestavení nábytku, včetně složitějších sestav? Pokud si příliš nevěříte a je tato činnost nad vaše síly, raději ji svěřte odborníkům. Na demontáže a montáže nábytku se navíc vztahuje pojištění, které stěhovací firmy mají běžně sjednané.
Zlomeniny páteře a pánve – v zimním období nezapomínejte již v předstihu (pokud např. plánujete stěhovací termín uskutečnit kolem vánoc) zajistit posypový materiál na chodník. Když totiž na chodníku uklouznete jen s aktovkou do práce, obvykle se jen svalíte na zem a máte víc možností, jak pád zmírnit, ovšem pád v situaci, kdy nesete kartonovou krabici nebo komodu, může být tak nebezpečný, že si zlomíte páteř a pánev a v takové chvíli jde i o život. Neriskujte a chodník posypejte důkladně.