Internet patří mezi největší fenomény dneška. Dá se k němu připojit takřka odkudkoliv. A dá se také rovněž používat takřka k čemukoliv.
Vyhledávání informací
Asi nejvíce lidí využívá internet k tomu, aby se dostali k informacím, ke kterým se běžně dostat nemohou nebo mohou, ale mnohem složitější cestou. Je velmi lákavé prostě jen zapnout počítač, najet si na vyhledávač a začít se pídit po informacích. Ne vždy však jsou tyto informace pravdivé, jelikož webové stránky vytvářejí lidé a ti se mohou v lepším případě mýlit, v tom horší schválně své návštěvníky uvádět v omyl.
lavice u zdi

Komunikace
V posledních deseti letech s rozvojem sociálních sítí se čím dál tím více zhoršuje schopnost lidí komunikovat mezi sebou v reálném světě. O to více jsou lidé výřeční na internetu, kde nejenže debatují s ostatními, ale zároveň si s nimi vyměňují i různé fotografie a videa. Nejedná se však o fenomén, který by postihl pouze mladou generaci, ale na sociální sítě se čím dál tím více uchylují i třicátníci a čtyřicátníci a světe div se, takový Facebook standardně využívá i celá řada penzistů, což bylo ještě donedávna skoro nemyslitelné. Statistiky však hovoří jasně.
vousatý podnikatel
Hraní her
Ne všechny zajímá unylá komunikace na sociálních sítí. Hlavně mladí lidé mají internet primárně kvůli hraní on-line her. Připojit se do virtuálního světa, kde člověk může zažívat zajímavá dobrodružství po boku jiných živých hráčů, je pro mnohé neskutečným lákadlem. Dokonce takovým, že na těchto hrách vzniká závislost. Tento jev je patrný hlavně v Japonsku a Jižní Koreji, kde je komunita hráčů on-line her skutečně obrovská. Tento typ závislosti často vede k izolaci a v některých nejvážnějších případech i ke smrti. Ta má obvykle podobu totálního vyčerpání, kdy hráč dlouhodobě nespí a zároveň ve víru hraní zapomíná konzumovat potraviny a hlavně pít. Pokud bydlí sám, obvykle ho najdou až záchranáři přivoláni sousedy.