Nevíte o nich – když si postavíte kolem pozemku plot ze dřeva nebo z pletiva, bude zřejmě žádoucí se o něj také čas od času starat. U pletiva bude nutné natírat a zbavovat koroze ocelové trubky, dřevo zas bude vyžadovat broušení a renovaci lazurovacími laky či penetračními nátěry. S betonovým plotem je práce jednodušší, prakticky nevyžadují žádné náročné práce, nemusí se ani brousit, ani natírat, ani dbát o zajištění proti korozi. Nátěr penetrací nebo fasádní barvou je samozřejmě možné provést kdykoli, pokud to uznáte za vhodné, a chcete např. změnit vzhled vašeho oplocení. Nutné to ale není. Ovšem stejně jako u každého pevného zdiva kolem pozemku bude vhodné jej občas vyčistit od prachu a mechového či lišejníkového porostu hadicí s vodou a kartáčem nebo tlakovým čističem.
Víte o nich – rádi bychom vám touto slovní hříčkou naznačili, že o betonovém plotu víte v okamžiku, kdy potřebujete chránit své soukromí, a kdy si dobře uvědomujete, že na jeho druhé straně se odehrávají procesy, které nemusíte sledovat, a které na vás nemají žádný vliv. Jsou to hlavně rušné silnice a chodníky, parkoviště, blízkost průmyslových staveb, čerpacích stanic, obchodních zón a dalších míst, kde je zvýšený ruch a stresující prostředí. Mít své vlastní soukromí je v dnešní době plné chaosu a stresu zásadní pro zachování pevného zdraví a životní pohody a optimismu.
Cena betonových plotů montazmpc.cz – stačí vzít do ruky kalkulačku a spočítat všechny položky, abychom zjistili rozdíl mezi výstavbou zdi z cihel či kamenů a mezi betonovým plotem z prefabrikovaných dílů. Do výpočtu také započítejte přípravné práce – základový výkop, který se u kamenné či cihlové zdi musí provádět po celé délce oplocení, zatímco pro betonové ploty se hloubí pouze díry pro svislé sloupky, podobně jako pro ocelové trubky pro drátěné pletivo.